Розробка технології очищення води для виробництва пива та напоїв.

Розробка технології очищення води для виробництва пива та напоїв.

Початкові дані

Продуктивність ХВО: 40 м3/год

Джерело води: свердловина

Тиск вихідної води: 3-5 кг/см2

Аналіз вихідної води та вимоги до очищеної:

Параметри

Од. вим.

Вихідна вода

Вимоги до очищеної води

pH

 

7,3

5,5-6,0

Загальна лужність

мг-екв/л

6,4

0,25

Загальна жорсткість

мг-екв/л

7,02

0,5-1,0

Са2+

мг/л

102,2

<15

Mg2+

мг/л

23,3

<5

Fe загальне

мг/л

0,75

<0,05

Сухий залишок

мг/л

495,8

<200

Інші вимоги: вода на виході без смаку та сторонніх запахів, мікробіологічно чиста.

Як видно з аналізу води, необхідно розробити технологію очищення води, яка забезпечить гарантоване зниження таких показників, як лужність, жорсткість, залізо, рН, сухий залишок.

 

Приймаємо наступну схему очищення води:

1)   Установка фільтрації-знезалізнення.

Оскільки значення рН вихідної води вище 7, в даному випадку ефективним способом очищення води буде попередня аерація вихідної води з метою окислення двовалентного заліза і переведення його в тривалентний стан з подальшою фільтрацією в напірних фільтрах, завантажених кварцовим піском.

Для гарантованого зниження заліза до 0,05 мг/л рекомендується введення у воду коагулянту. Дозування коагулянту проводиться безпосередньо в трубопровід вихідної води за допомогою насоса дозатора і витратоміра. Доза реагентів підбирається після проведення випробувнь і становитиме 20-40 г/м3.

2)   Установка Н-катіонування.

Brochure-page-019.jpg

За вимогами, необхідно зменшити жорсткість та лужність води та, відповідно, частково знизити мінералізацію. В даному випадку найбільш ефективним способом очищення буде застосування  технології іонного обміну на слабокислотному катіоніті.

Співвідношення загальної жорсткості до лужності вихідної води більше «1» (Жз/Лз = 1,1 - див. малюнок), що забезпечить високу робочу обмінну ємність катіоніту Ecolite C-104.

3)   Установка сорбції на активованому вугіллі.

Відповідно до вимог до очищеної води необхідно забезпечити високі органолептичні властивості та мікробіологічну чистоту води. Для цього застосовуємо знезараження води гіпохлоритом натрію з подальшим дехлоруванням на сорбційній установці. Дозування у вихідну воду гіпохлориту натрію забезпечить знезараження вихідної води та окислення небажаних домішок у воді. Сорбція забезпечує поглинання залишкового активного хлору та надасть воді високі органолептичні властивості. Для збільшення часу контакту гіпохлориту натрію з оброблюваною водою, перед установкою сорбції рекомендується встановити контактну ємність.

Кокосове активоване вугілля завдяки своїм властивостям і пористій структурі є прекрасним сорбентом органічних сполук, які в свою чергу є живильним середовищем для мікроорганізмів. З метою проведення періодичної дезінфекції сорбційної установки передбачається вузол термічної дезінфекції активованого вугілля.

4)   Механічна тонка фільтрація.

З метою запобігання попаданню в очищену воду дрібних частинок фільтруючого матеріалу, на виході після всього технологічного ланцюжка передбачений блок картриджних фільтрів.

 

Технологічне рішення щодо цього проекту представлено на схемі:

пиво_40

Copyrights ©2016-2022 ECOPURE